Üretim

Üretim

5s Otomotiv Samsun’da kurmuş olduğu üretim tesisi sayesinde motorlu araçların en önemli parçalarından olan hava filtresi ve polen fitresi üretimini yapmaktadır. Her markaya %100 uyumluluk sağlayan parçalar üretmekteyiz. 5s Otomotiv olarak 20'den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz ve yıllık 1 milyon üretim kapasitesine sahibiz.

vollerfilters.com

Üretimini yaptığımız hava filtresi ne işe yarar?

Hava Filtresi: Motor hava filtresi yakıtın tutuşması için dışarıdan giren havanın temizlenmesini sağlar. Motorun yakıtın haricinde hava motorun ateşleme yapmasına yardımcı olur. Motor silindirlerine alınan havayı süzmeye yarayan parçadır. Havadaki partiküller, zamanla motorun işlevini yapmasına engel olur. Bunu engellemek için sürekli ve düzenli olarak belli km aralığında değiştirilmesi gerekmektedir. Motor hava filtresinin ana malzemesi kağıttır ve mikron küçüklüğündeki parçaları bile süzebilir. 5s Otomotiv bu yönde en kaliteli hava filtresini üretmeyi ve %100 müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefliyoruz.

Yeni model araçların hepsinde genel olarak artık klima kullanılmaktadır. Bu klimalar sizi sıcak havalarda aracın için soğutur, soğuk havalarda ise ısıtır. Bu klima sisteminde dışarıdan girebilecek zararlı maddelerden koruyan polen filtresi bulunur.

Polen filtresi ne işe yarar?

Polen Filtresi: Polen filtresi klimalı araçlarda bulunmaktadır. Dışardan gelen ve yolcu bölmesine giren havanın kir, toz ve polenlerin girmesini engeller. Bunun haricinde klima evaporatörünün temiz kalmasına yardımcı olur. Böylelikle klima sisteminin temiz kalmasına ve en yüksek verimlilikle soğutmasını sağlar. Küflü kokuların ve bakterilerin oluşmasını engeller. Hava filtresi de aynı şekilde kâğıt ve karbon karışımı bir malzemeden üretilmektedir.